niedziela, 11 listopada 2012

Animation 2D

Dużo pracuję ostatnio nad nowymi rzeczami i nie tylko w kwestii samych grafik, ale w końcu zaczynam realizować plan nauczenia się animacji 2d. Zawsze o tym marzyłem, choć nasiliło się na przestrzeni ostatnich lat kiedy to mam przyjemność robienia storyboardów do większości animacji dla Techlandu i kilku klientów. W grafice 2d jest wiele możliwości, a wprawienie jej w ruch to już kosmos możliwości. Mam nadzieję mieć do końca roku kilka pomysłów już zrealizowanych- ten to efekt godziny pracy z Adobe Premiere.

Last times I spend much time with 2d as usual, byt also trying to start with animation 2d. Always wanted to do it, but recently passion got stronger probably becouse of making storyboards to Techland's  and some others adv productions. 2d images give much creative space, but making them in motion makes me that feel sky is the limit. I hope I can make some ideas till end of the year. This one is a result of one hour doodling in Adobe Premiere that i jus got.

5 komentarzy:

 1. cool!
  nie męczysz z premierem?
  obczaj http://beta.toonboom.com/professionals/pencil-check-pro albo inne programy z tego gatunku ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Numer Stary, bo jesteś drugą osobą która mówi o Toonboom, i kurcze serio widzę że jest łatwiejszy, ale myślę o animacji na zasadzie długofalowej. Obejrzałem wczoraj własnie film Sylain Chomet i wróciły myśli o animacji 2d. I cholernie dzięki Panie- jestes tu dla mnie mega autorytetem.

   Usuń
 2. heh, w 2d to raczej nie, ale kiedyś próbowałem...tylko, że rysować średnio umiem. Rysujesz ręcznie czy na tablecie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na tablecie. Choć na pewno ręcznie też spróbuję, bo kreska jest kompletnie inna- Wojtek Ostrycharz ciśnie ręcznie i rozwala mnie na łopatki efekt.

   Usuń
 3. HAhah :D super! fajny koncept i fajnie się rusza, mogłeś jeszcze dowalić klatke jak pada całkiem na ziemie :))
  Dawaj więcej z animacją 2D, bo ładnie Ci to idzie panie :)))

  OdpowiedzUsuń